Pagauta akimirka

Veleveles su ratu

P8287490

Dygliai

100_2003


Designed by:
SiteGround web hosting www.aitvarai.lt
Apie Mus Spausdinti El. paštas
Nebijok opozicijos. Atsimink - aitvaras kyla prieš vėją, ne pavėjui.
Anonimas
...
Aitvaras –  lietuvių pagoniškojo panteono dieviška būtybė, atmosferos, vandens, ypač debesų, saugotojas, turintis ryšį su žeme ir jos turtais.   (Vikipedija)
...
Mano supratimu Aitvaras tai – siela. Ją riša siūlas (gija-gyvybė) su kūnu, stovinčiu ant žemės. Aitvarą galėčiau palyginti su siunčiama į Dangų malda.   (Gitenis)
...            
Žiūrint į aitvarą užvertus galvą susibalansuoja kūno energijos…   (Vaidas)
...                                                                                 
Aitvaras – tai Aš .  (Tadas)
...
   Tai labai papratas būdas mintis ir žvilgsnį pakelti Dangun.
   Gal dėl to aitvarai siejami su svajonėm ir nežemiškais polėkiais?   (Giedrė)
   ...
   Visi žino - Aitvarai neša laimę, ir aišku - turtus!  (Saulė ir Meda)
...
Kai balti aitvarai
Kyla naktį pakviest,
Paukščių taką paliest,
Pamatyt iš aukštai
Ką pasauly turi,
Pamatuot nelauktai
Ar tu vertas esi
Ryto rasą paliest,
Naktį baltą pakviest,
Palytėti dangaus
Ir palietus – pajaust ...   (Giedrius)
...
              Lietuvoje meniniais aitvarais susidomėta 1988 metais. Gitenis Umbrasas nuo Gedimino bokšto pakėlė „skraidančią plytą“, vėliau atsirado ir daugiau „paveikslų dangui“. 1991 m.kovo mėnesį įgyvendintas  sumanymas daryti skraidančią agitaciją Seimo gynėjams.
          
            Pirmoji aitvarų šventė vyko Kaune, Nemuno ir Neries santakoje, 1991 balanbdžio mėn. Bendrijos „Atgaja“ nariams grįžus iš Žemės dienos renginių Jungtinėse valstijose, pradėta organizuoti panašūs renginiai Lietuvai.
           
            Klubas “Lietuvos aitvarų judėjimas“ atsirado iš noro burtis bendraminčiams, ieškantiems būdų turiningai ir prasmingai leisti laisvalaikį su šeima ir draugais.
            Pagrindinė idėja nepasikeitė– šventės ir renginiai dedikuojami Žemei, Baltijai, Dangui... Aitvarų kūryba ir jų leidimas – tai būdas vartotojišką požiūrį į laisvalaikį keisti ekologiniu. Aitvaro kūryba, jo dekoravimas gamtoje kartu su kitais žmonėm – priskirtina socialinei ir dvasinei ekologijai. Didelio formato aitvaro sukūrimui reikalingas keletos žmonių bendradarbiavimas. Tai ne vien vaikų užsiėmimas - be suaugusiųjų pagalbos aitvarą pasidaryti gana sunku. Aitvarų kūrybos praktiniai plenerai-seminarai skirti ne tik turiningai praleisti laiką – aitvarus darome lengvai išardomus, jie neužima daug vietos kelionėje. Galbūt aitvaras jo kūrėjams laimę ir turtus neš ne vienerius metus...
           Klubas „Lietuvos aitvarų judėjimas“  aitvarų kūrybos seminarai skirti įvairaus amžiaus ir poreikių žmonėms: vaikų stovykloms, gimtadieniams, kvalifikacinių kursų dalyviams, darbo koletyvamas, šeimoms, bendruomenėms ir t.t. Aitvarų kūrybos plenerai - ne tik dailininkams: visiems, kurie nori skirti laiko netradicinei kūrybai.
           Sukurti darbai neturėtų būti eksponuoajmi parodų salėse.  Geriausia vieta aitvarams – dangus.
          
           Laimės ir Dangaus užteks visiems!
           
Pagarbiai,
Klubo koordinatoriai - Giedrė, Vaidas, Tadas.
 
< Atgal   Pirmyn >